Παρασκευή, 24 Οκτωβρίου 2014

Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 26/10/14

Τρίτη αγωνιστική στην Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ.
Στην ΕΥΚΑΡΠΙΑ δοκιμάζεται ο ΟΡΦΕΑΣ.  Πολύ δύσκολο τεστ για την συνέχεια έχει η ομάδα του Φ.ΚΟΚΟΛΙΟΥ που θέλει για τί έχει το υλικό να κάνει τη διαφορά.
Μπορεί να έχασε από τον ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ του σεβάσμιου ΝΙΚΑΚΗ  (πέρασε τα σαράντα και ακόμη δείχνει πως όταν παίζεις με ψυχή  βγαίνεις νικητής) αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορεί να δείξει την πραγματική του αξία.
Σπουδαίο παιχνίδι μεταξύ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ και ΖΕΦΥΡΟΥ.
Φέτος ο πρώτος δείχνει άλλο πρόσωπο αν και είναι ακόμη πολύ νωρίς.
 Ο ΖΕΦΥΡΟΣ τη προηγούμενη χρονιά έδειξε με την τελική κατάταξη πως έχει όλα εκείνα που χρειάζονται  για την άνοδο. Θα κριθούν πολλά.
Αδύναμος ο φετινός ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ σκιά του καλού εαυτού του . Ευκαιρία ίσως για τους ΤΙΤΑΝΕΣ να κάνουν το διπλό.
ΝΕΑΠΟΛΗ-ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ  άγνωστοι  Χ   και οι δύο για μένα.
ΙΩΝΙΚΟΣ -ΓΣΕ   Όταν θα μπει ο ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΤΗΣ στη δράση θα αλλάξει η εικόνα του ΓΣΕ. Ειδάλλως λίγες ελπίδες έχει σύμφωνα με την εικόνα του προηγούμενου παιχνιδιού.
 Δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι για την ΣΑΝΤΑ. Σπουδαία νίκη με σκόρερ όλους τους παίκτες. Η είσοδος του ΚΟΥΜΛΕΛΗ την κάνει πολύ δυνατή. Σπουδαία ευκαιρία για δεύτερη νίκη και για αλλαγή στόχων αν έρθει ..
Ο Λ.Παπαδόπουλος φαίνεται να βρήκε τα κατάλληλα κουμπιά για το μαγικό κουτάκι των παικτών.


3η Αγωνιστική
Ημ/νία
Ωρα
Γήπεδο
Αγώνας
Σκορ
26/10/14
18:00
ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ
ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ-ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ ΣΕ

26/10/14
18:00
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΥ
ΑΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΑΣ ΑΝ. ΑΚΤΗΣ ΖΕΦΥΡ

26/10/14
18:00
ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ
ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ-ΑΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

26/10/14
18:00
ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΘΕΣ.
ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΚΑΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

26/10/14
18:00
ΙΩΝΙΑΣ ΘΕΣΣ.
ΑΣ ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ-ΓΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗΣ

26/10/14
18:00
ΠΟΤΑΜΟΥΔΙΩΝ
ΜΠΑΣ ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ Π-ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ



ΡΕΠΟ  ΟΙ  ΙΚΑΡΟΙ  .

ΎΠΕΡ ΠΑΙΔΩΝ Ο ΑΓΩΝ 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 5ης  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ  ΠΑΙΔΩΝ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

6η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώνας                                                 Σκορ
26/10/20141:00:ΣΕΡΡΩΝ/ΟΜΟΝΟΙΑΣΑΘΛ ΟΜΙΛ ΣΕΡΡΩΝ - ΙΚΑΡΟΙ
26/10/20145:00:ΣΕΡΡΩΝ/ΟΜΟΝΟΙΑΣΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ  - ΗΡΑΚΛΕΙΑ
25/10/20143:00:ΣΙΔΗΡ/ΣΤΡΟΥΡΟΥΠΕΛ - ΣΕΡΡΕΣ ΑΕ
25/10/20143:00:ΝΙΓΡΙΤΑΣΒΙΣΑΛΤΗΣ  - ΟΡΦΕΑΣ Ν.ΣΚΟΠΟΥ

2ος ΟΜΙΛΟΣ


6η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώνας                                                     Σκορ
25/10/20145:00:ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑΜΑΚΕΔΟΝΕΣ  - ΠΑΓΓΑΙΟ ΠΓΣ
26/10/20146:00:ΔΡΑΜΑΣ/ΚΡΑΧΤΙΔΗΤΙΤΑΝΕΣ  - ΑΠΟΛΛΩΝ
26/10/20144:00:ΔΡΑΜΑΣ/ΚΡΑΧΤΙΔΗΚΑΟ ΔΡΑΜΑΣ - ΠΑΝΘΗΡΕΣ
29/10/20148:00:ΕΛΕΥΘ/ΠΟΛΗΣΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ - ΑΣΤΕΡΑΣ


3ος ΟΜΙΛΟΣ

6η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώνας                                                  Σκορ
26/10/20143:00:ΚΑΒΑΛΑΣ/ΔΑΚΚΑΒΑΛΑΣ Ε.Κ. - ΑΙΑΣ
25/10/20143:00:ΚΑΒΑΛΑΣ/ΔΑΚΗΡΑΚΛΗΣ  - ΑΣΠΙΣ ΑΠΣ ΞΑΝΘ.
25/10/20143:00:ΚΑΒΑΛΑΣ/ΠΟΤΑΜΟΥΠΟΤΑΜΟΥΔΙΑ  - ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ



4ος ΟΜΙΛΟΣ

6η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώνας                                                                  Σκορ
26/10/20142:00:ΚΟΜΟΤΗΝΗΣΚΟΜΟΤΗΝΗΣ ΑΕ ΜΓΣ - ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ
26/10/20143:00:ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣΦΙΛΙΑ ΓΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΟ
25/10/20143:00:ΦΕΡΩΝΘΥΕΛΛΑ ΓΑΣ ΦΕΡΩΝ - ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΓΑΣ
26/10/20143:30:ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΟ ΑΛΕΞ/ΠΟ - ΕΘΝΙΚΟΣ




Β΄ ΕΘΝΙΚΗ 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Στις 4,00  μμ το παιχνίδι ΤΙΤΑΝΕΣ  ΠΑΛΑΜΑ  -ΑΣΠΙΔΑ  μετά από αίτημα της ΑΣΠΙΔΑΣ .
Οι ΤΙΤΑΝΕΣ  με ένα τρελό ποσοστό ευστοχίας σε τρίποντα (11)  κέρδισαν εκτός το ΣΤΡΑΤΩΝΙ.
Την ίδια στιγμή η ΑΣΠΙΔΑ χωρίς να ιδρώσει κατάφερε να πάρει τη πρώτη νίκη της σε μια δύσκολη έδρα που παραδοσιακά έχανε με τον ΓΑΣ.
Για να δούμε εάν οι εορτάζοντες ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ και ΚΑΡΑΜΠΕΚΗΣ θα έχουν τη τύχη μαζί τους.
Ο  ΓΑΣ  για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι εντός υποδέχεται τον ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ που κέρδισε στη παράταση την ΧΑΝΘ  την προηγούμενη αγωνιστική με  81-69.
Είναι μια ευκαιρία για τον ΓΑΣ για  ανασυγκρότηση  για να πετύχει την πρώτη του νίκη σε ένα πρωτάθλημα που προβλέπετε να είναι συναρπαστικό από αποτελέσματα εκπλήξεις.

Το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής:

ΓΑΣ Κομοτηνή – Αργοναύτης     
Τιτάνες Παλαμά – Ασπίδα Ξάνθης *
ΧΑΝΘ – Ευρώπη Πευκοχωρίου
Άργος Ορεστικό – Αίας Ευόσμου
Πιερικός/Αρχέλαος – Δόξα Πεύκων
Προμηθέας – Ανατόλια
Φοίνικας Λάρ. - Στρατώνι

* Όλα τα παιχνίδια στις 17,00  πλην του ΤΙΤΑΝΕΣ-ΑΣΠΙΔΑ.

ΝΕΑΝΙΔΕΣ 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ

Μία μάχη στις ΓΥΝΑΙΚΕΣ  δεύτερη και στις ΝΕΑΝΙΔΕΣ  για ΑΣΠΙΔΑ και ΤΙΤΑΝΕΣ.
Το επόμενο μεγάλο παιχνίδι ΓΑΣ-ΕΝΩΣΗ


2η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώνας                                                       Σκορ        
25/10/20143:00:ΞΑΝΘΗΣ ΕΥΜΟΙΡΟΥΑΣΠΙΣ 2001 ΑΠΣ ΞΑΝΘΗ -
ΤΙΤΑΝΕΣ ΑΣ ΔΡΑΜΑΣ



ΣΕΡΡΩΝ/ΟΜΟΝΟΙΑΣΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ ΜΓΣ -
ΠΑΝΘΗΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
0 - 20
26/10/201412:00ΚΟΜΟΤΗΝΗΣΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ -
ΚΑΒΑΛΑΣ Ε.Κ.




ΕΦΗΒΙΚΟ τέλος πρώτου γύρου.

3ος  ΟΜΙΛΟΣ
Τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου. Μένει η δευτερη αγωνιστική που αναβλήθηκε .
ΑΡΙΩΝ-ΓΑΣ  παιχνίδι με μεγάλη σημασία για την κατάκτηση της πρωτιάς.
Ο  ΑΡΙΩΝΑΣ  έρχεται με φόρα  μετά τη νίκη στο τοπικό ντέρμπι.
Θέλει να κάνει το κάτι παράπανω που έχει σαν στόχο εδώ και τρία χρόνια.
Η ομάδα του ΓΑΣ  στα μέχρι τώρα αποτελέσματα έδειξε πως είναι δυνατή και θέλει και αυτή να διεκδικήσει ότι στερήθηκε τη προηγούμενη χρονιά από την ΑΣΠΙΔΑ.
ΕΘΝΙΚΟΣ-ΑΕΚ  παιχνίδι για να κάνει μία από τις δύο ομάδες την πρώτη της νίκη.
ΡΕΠΟ  η ΑΣΠΙΔΑ  μετά τη φυγή της ΦΙΛΙΑΣ από την συνέχεια του πρωταθλήματος.

5η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώνας                                                     Σκορ


ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣΦΙΛΙΑ - ΑΣΠΙΣ 20-0
25/10/20143:00:ΞΑΝΘΗΣ/ΜΠΑΛΤΑΤΖΑΡΙΩΝ  - ΓΑΣ
25/10/20143:00:ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣΕΘΝΙΚΟΣ  - ΑΕΚ

2ος  ΟΜΙΛΟΣ
Χωρίς  μεγάλη σημασία τα παιχνίδια μιας και το αναβληθέν παιχνίδι ΑΣΤΕΡΑΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ια κρίνει κατά πολλούς τη πρωτιά στον όμιλο.

5η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώνας                                                    Σκορ
25/10/20143:00:ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑΜΑΚΕΔΟΝΕΣ  - ΤΙΤΑΝΕΣ
25/10/20145:00:ΚΑΒΑΛΑΣ/ΠΟΤΑΜΟΥΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ
26/10/20143:00:ΚΑΒΑΛΑΣ/ΠΟΤΑΜΟΥΠΑΝΘΗΡΕΣ  - ΗΡΑΚΛΗΣ


1ος ΟΜΙΛΟΣ

5η Αγωνιστική
Ημ/νίαΩραΓήπεδοΑγώνας                                        Σκορ
26/10/20143:00:ΣΕΡΡΩΝ/ΟΜΟΝΟΙΑΣΣΕΡΡΕΣ ΑΕ - ΡΟΥΠΕΛ ΑΓΣ Υ
25/10/20144:00:ΣΕΡΡΩΝ/ΔΑΚΙΚΑΡΟΙ  - ΠΑΝΣΕΡΡΑΙΚΟΣ




Α2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ 26/10/14 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Στην προσπάθεια να κάνει τη πρώτη της νίκη η ΑΣΠΙΔΑ υποδέχεται τους ΤΙΤΑΝΕΣ Δ.
Μια ομάδα που έχει παρουσία στην Α2  εδώ και χρόνια . Η ομάδα της ΔΡΑΜΑΣ υπό την καθοδήγηση του Θ ΓΑΪΤΑΝΗ  έδειξε πως είναι μια δύναμη στη κατηγορία. Ο Θ ΓΑΪΤΑΝΗΣ παρέδωσε τη σκυτάλη στην Κων/δου . Το δυναμικό όμως έμεινε το ίδιο.
Το ζητούμενο για την ΑΣΠΙΔΑ είναι να υπερβάλει εαυτό και με τη συμπαράσταση του κόσμου που έδωσε το παρών στο πρώτο παιχνίδι πρέπει να πάρει τη νίκη. Πολύ δύσκολο αυτό αλλά τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο.
Εάν θέλουν να έχουν ελπίδες πρέπει να προσπαθήσουν πολύ.

Δευτέρα, 20 Οκτωβρίου 2014

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΣΠΙΔΑ - ΑΡΙΩΝ

 Τα τοπικά παιχνίδια έχουν ένα ιδιαίτερο ενδιαφέρον και συνήθως πολύ ένταση πάθος και κακή ποιότητα .
Ο τίτλος  που είχα δώσει
 " Ο μονόφθαλμος κέρδισε τον τυφλό"
ισχύει στο έπακρο.
Αυτός που έκανε τα λιγότερα λάθη κέρδισε τόσο απλά είναι τα πράγματα.
Από μία φορά οι ομάδες δημιούργησαν διαφορά και από μία φορά την ανέτρεψαν, Κερδισμένος ο ΑΡΙΩΝΑΣ γιατί αυτός στο τέλος ανέτρεψε και δημιούργησε διαφορά.

 Δικαιότατη η νίκη του και η ευχή είναι στο επόμενο παιχνίδι να δούμε μπάσκετ αντάξιο της ποιότητας των παικτών.

Το πρόβλημα με τις φωτογραφίες λύθηκε . Για τους μυημένους  έπρεπε να γίνει μετατροπή από raw σε  jpeg.




















ΠΡΙΝ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ
























WHO  IS  ????????????




TZAMΠΑ ΚΑΙΕΙ Η ΛΑΜΠΑ











ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΕΣ




ΚΥΠΕΛΟ ΑΡΙΩΝ - ΑΟΣ 68-44

Με το δεξί  για τον ΑΡΙΩΝΑ  μπήκε στον θεσμό του κυπέλλου .
Χωρίς να έχει ιδιαίτερα προβλήματα νίκησε τον ΑΟΣ  με 68-44.
Καλύτερος σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού .Με ένα πολύ καλό 1ο δεκάλεπτο στο οποίο περιόρισε στον ένα πόντο τον αντίπαλο έβαλε τις βάσεις για την άνετη επικράτηση.
Η επόμενη δοκιμασία στον θεσμό του κυπέλλου είναι στον ΕΘΝΙΚΟ .
 
 
 
Αποτελεσματα αγώνων 

Αρίων Ξάνθης - Α.Ο.Σ: 68-44

Έβρος Σουφλίου - Α.Ε. Κομοτηνής: 64-82

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης - Θύελλα Φερών: 54-71

Σπάρτακος Διδυμοτείχου - Αστέρας Καβάλας: 40-93

Πάνθηρες Καβάλας - Ηρακλής Καβάλας (22/10/2014)


ΣΥΝΕΧΕΙΑ  ΘΕΣΜΟΥ

Πάνθηρες ή Ηρακλής - Πανσερραϊκός

Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Αρίων Ξάνθης

Φιλία Ορεστιάδας - Αστέρας Καβάλας

Α.Ε. Κομοτηνής - Θύελλα Φερών
 
Τα στοιχεία είναι από το http://www.serresbasket.gr


Γ΄ ΕΘΝΙΚΗ΄ αποτελεσματα 2η αγωνιστική

Τα κατάφεραν ΣΑΝΤΑ    ΤΙΤΑΝΕΣ
Ο ΣΚΟΠΟΣ   έχασε ΙΚΑΡΟΙ και  ΓΣΕ  έκαναν τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα τους.
Ο  ανανεωμένος ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ  μαζί με την ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ είναι οι μόνες αήττητες του Β΄ΟΜΙΛΟΥ  . Οι παλιοί  ΙΩΝΙΚΟΣ  ,ΖΕΦΥΡΟΣ  , ΕΥΚΑΡΠΙΑ, ΤΙΤΑΝΕΣ  μετρούν μία νίκη μία ήττα. Μια από τα ίδια ο ΟΡΦΕΑΣ  . Κακό ξεκίνημα για τους ΙΚΑΡΟΥΣ .
Κακιστη πορεία για τον ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ ενώ στον ΓΣΕ περιμένουν τη λήξη της τιμωρίας του Ν.ΑΜΠΕΛΑΚΙΩΤΗ.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ


Ικαροι Σερρών – Ευκαρπία  56-67
Ορφέας Νέου Σκοπού – Μακεδονικός  78-87
Ζέφυρος – Μαντουλίδης  75-68 Τιτάνες Δράμας – Νεάπολη 69-57 Σταυρούπολη – Ιωνικός Ιωνίας  68-62 Αγία Βαρβάρα – Ελευθερούπολη  89-69

Ρεπό: Πολύγυρος

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ



1. Μακεδονικός               4
2. ΚΑΟ Σταυρούπολης   4
3. Ιωνικός Ιωνίας             3
4. Ορφέας Ν.Σκοπού     3
5. Ζέφυρος                      3
6. Ευκαρπία                    3
7. Νεάπολη                     3
8. Τιτάνες Δράμας           3
9. Αγία Βαρβάρα            2
10. Πολύγυρος                2
11. Ελευθερούπολη       2
12. Ίκαροι Σερρών         2
13. Μαντουλίδης
           


ΕΠΟΜΕΝΗ    ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ   3η
Ευκαρπία – Ορφέας Ν. Σκοπού
Μακεδονικός – Ζέφυρος
Μαντουλίδης – Τιτάνες Δράμας
Νεάπολης – Σταυρούπολη
Ιωνικός Ιωνίας – Ελευθερούπολη
Αγ. Βαρβάρα
Πολύγυρος